Hvordan kan vi hjælpe jer?

Vi hjælper vores kunder med bygge og forbedre websites samt med at skabe nye digitale produkter og services. Sorthvid er et dedikeret og strategisk UX-bureau. Det betyder, at vi har fokus på brugerne og brugernes oplevelser i mødet med vores kunders strategiske mål.

Sorthvid er ikke for alle. Vi arbejder typisk med en række af de mest krævende danske organisationer og virksomheder, der dels stiller store faglige krav, og som dels kender værdien af individuelle og brugercentrerede udviklingsprocesser. 


SORTHVID ApS

Njalsgade 21E, 1

2300 København S

+45 51 90 33 78

kontakt@sorthvid.net


CVR: 30530748

Bank: Nykredit 8117 2011462

Peter  Risborg

Peter Risborg

User Experience Konsulent (IA/UX), Partner

+45 51 90 33 78

peter@sorthvid.net

Jonas Roland Therkildsen

Jonas Roland Therkildsen

User Experience-konsulent (IA/UX), Partner

+45 26 29 09 25

jonas@sorthvid.net

Bo  Bille

Bo Bille

User Experience-konsulent (IA/UX)

+45 42 42 35 65

bo@sorthvid.net

Malene  Møller

Malene Møller

User Experience-konsulent (IA/UX)

+ 45 22 25 29 01

malene@sorthvid.net

Christian  Brandt

Christian Brandt

User Experience-konsulent (IA/UX)

+ 45 42 54 00 77

christian@sorthvid.net

Signe  Søndergaard

Signe Søndergaard

User Experience-konsulent (IA/UX)

+45 42 46 00 89

signe@sorthvid.net

Marie Spliid Kirkegaard

Marie Spliid Kirkegaard

User Experience-konsulent (IA/UX)

+45 40 52 52 39

marie@sorthvid.net

Esben  Juul Mortensen

Esben Juul Mortensen

Frontendudvikler

+45 42 42 88 19

esben@sorthvid.net

Christian  Røen Hansen

Christian Røen Hansen

Frontendudvikler

+45 22 18 48 83

roen@sorthvid.net

Cathrine  Jakobsen

Cathrine Jakobsen

Digital designer

+45 42 42 35 54

cathrine@sorthvid.net

Jonas Povl  Landt

Jonas Povl Landt

Frontendudvikler

+45 50 44 39 42

landt@sorthvid.net

Katrine  Lynggaard

Katrine Lynggaard

UX-designer (student)

+45 26 29 09 25

ly@sorthvid.net

Max  Falk

Max Falk

User Experience-konsulent (IA/UX)

+45 42 42 54 43

max@sorthvid.net

Diyana  Dimitrova

Diyana Dimitrova

Digital Designer

+45 30 64 99 49

diyana@sorthvid.net

Simon  Bang

Simon Bang

User Experience-konsulent (IA/UX)

+45 60 83 91 83

simon@sorthvid.net

Jasmin Røn Svoldgaard

Jasmin Røn Svoldgaard

Projektleder

+45 28 26 40 49

jasmin@sorthvid.net

Anders  Bom

Anders Bom

Digital Designer

+45 53 73 02 13

anders@sorthvid.net

Christian  Smedegaard

Christian Smedegaard

Digital Designer

+45 26 29 09 25

smedegaard@sorthvid.net

Bjarke  Rasmussen

Bjarke Rasmussen

Frontendudvikler

+45 26 29 09 25

bjarke@sorthvid.net

Rune  Høgsberg

Rune Høgsberg

Digital Designer

+45 26 29 09 25

rune@sorthvid.net

Vi søger altid

Vi hører altid gerne fra digitale projektledere, UX'ere, IA'ere, frontendudviklere og digitale designere. 

Se ledige stillinger